Prvotina

Pán nočních můr

Být dcerou nejvyššího božstva nemusí být žádná výhra. Annuvia Cestovatelka se o tom přesvědčí, když pro záchranu celého Sedmisvětí přivede rodičům spolu se svým zapovězený mužem, Temným králem, nejobávanějšího Pána nočních můr, Niaborotha. Namísto vděku se jí však dostane krutého trestu – je nucena volit mezi vlastní svobodou a životem toho, jehož nade vše miluje. Po celá staletí pak bloumá jako tělo bez duše, neschopná znovu cítit radost ze života.

Až jednoho dne dojde k několika hrůzným činům a najevo vyjde krutá realita – Niaboroth z nejstřeženějšího žaláře uprchl. Jedinou nadějí na záchranu se tak opět stává ona, ovšem za podmínek vynucené přisahy nelítostné matce. Konečně opouští své věžení, ale vyhledat toho, za nímž ji srdce táhne, nesmí. Podaří se jí zastavit Pána nočních můr, ještě nebezpečnějšího a poháněného touhou po pomstě a ovládnutí všech světů? A neztratí přitom to poslední, na čem jí záleží?

Žánr:  Romány, Literatura česká, Fantasy

Vydáno: 2022, BRK
Počet stran: 306
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Jana Kvičerová
Autor obálky: Filip Bitnar
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 9788090790636

Recenze

"Jenže tenhle příběh není klišovitou červenou knihovnou ve fantasy kabátku. On je vlastně dost temný a krutý, milostná linka je upozaděna. To, čím si autorka získá vaše srdce, je velice precizně vybudovaný svět."
"Epický příběh obývaný velkým množstvím postav plyne volnějším tempem a předkládá barvitý a složitý fantastický svět. Tvorbě zákonitostí, uspořádání a celkového zázemí obětuje autorka poměrně dost prostoru, takže si na své přijdou hlavně ti, kteří mají podobné komplexní mystické pozadí rádi."
"Žánrově můžeme mluvit o epické fantasy s kapkou dark (temné) fantasy. Silnější stránkou titulu byly dobrodružné scény. Oheň v Běsohradu či návštěva u Tří sester byly strhující. Temnější oblasti země s tamějšími netvory dokázaly naplno umocnit fantazii a zvýšily literární požitek. Pozitivně hodnotím i několik vztahových okamžiků, jež byly velmi lidské.".
"Příjemně překvapí drsnost a temnější pojetí žánru. Kniha obsahuje i pěkné ilustrace, které má na svědomí samotná autorka knihy. Potěší i mapa světa. Pokud máte rádi klasickou fantasy, troufnu si říci, že byste Pána nočních můr neměli minout. Je to velmi povedený debut."
"Bohové, tohle bylo něco. Tahle kniha má všechno. Vlastní fungující svět, premisu všemohoucích bohů, kteří si v podstatě z nudy vytvoří různé světy. Vlastní jazyk, sympatické postavy a zajímavý příběh. Jedná se o klasickou fantasárnu, kdo na tohle není, jděte o dům dál."
Nákupní košík
  • Your cart is empty.